Vətəndaşların onlayn formatda qəbulu keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva 22 yanvar 2021-ci il tarixində vətəndaşların onlayn formatda qəbulunu keçirib.
Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində təşkil olunan qəbulda Goranboy rayonundan olan sakinlər iştirak edib.
Qəbulda məişət zorakılığı, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinəsi və müalicəsi, aliment məsələləri, boşanmalardan yaranan problemlər, məhkəmə qərarlarının icrası və digər vacib məsələlər ilə bağlı ərizə, təklif və müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib.

An online reception of citizens was held by the Committee
On January 22, 2021 mrs. Aynur Sofiyeva, the  Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held an online reception of citizens.
Residents of Goranboy region attended the reception organized at the Goranboy Child and Family Support Center.
The reception considered applications, proposals and appeals on domestic violence, examination and treatment of children with disabilities, alimony issues, divorce problems, enforcement of court decisions and other important issues.
At the reception, the appeals of citizens on issues within the competence of the State Committee for Family, Women and Children Affairs were investigated with the participation of officials of the relevant structural units of the Committee and instructions were given for taking appropriate measures.