Dövlət Komitəsi tərəfindən cəbhəyanı bölgələrə səfər edilib
Ermənistanın hərbi təcavüzü və insanların sıx məskunlaşdığı əraziləri ağır artilleriya qurğularından atəşə tutması nəticəsində zərər çəkmiş mülki əhali, xüsusilə də qadın və uşaqların vəziyyətinin qiymətləndirilməsi məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən 10 və 15 oktyabr tarixlərində cəbhəyanı bölgələrə səfər edilib.
Komitə nümayəndələri səfər zamanı erməni silahlı qüvvələrinin törətdiyi terror aktları nəticəsində zərər çəkən ailələrlə görüşərək onların vəziyyətini və ilkin ehtiyaclarını müəyyən edib. Komitənin Ağdam, Goranboy və Göygöldə yerləşən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları da ailələrlə aparılan psixo-sosial işə cəlb olunub.
Mülki əhali ilə keçirilən görüşlərin, ilkin sorğu və müşahidələrin nəticəsi olaraq fövqəladə vəziyyətlərdə uşaq və qadınların, o cümlədən əhalinin xüsusi həssas təbəqəsinin vacib ehtiyac meyarları nəzərə alınaraq təkliflər hazırlanıb və bu istiqamətdə müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsinə başlanıb. Proses mərhələli şəkildə davam edəcək.

The representatives of the State Committee visited the frontline regions
On October 10th and 15th, the representatives of the State Committee for Family, Women and Children Affairs visited the frontline districts to assess the situation of civilians, especially women and children who suffered from Armenia's military aggression and artillery shelling of densely populated areas.
During the visit, representatives of the Committee met with families affected by terrorist acts committed by the Armenian armed forces, and defined situation and basic needs of population. Staff members of the Committee's Child and Family Support Centers from Agdam, Goranboy and Goygol districts also participated in social psychological work with families.
As a result of meetings with the civilian population, initial surveys and observations, suggestions were prepared based on the important needs of children and women in emergency situations and relevant measures were taken in this direction. This process will continue stage by stage.