Komitənin mərkəzlərində maarifləndirmə tədbirləri davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin həyata keçirdiyi maarifləndirmə tədbirləri davam etdirilir. Komitənin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) tşkilatçılığı ilə 24 avqust 2020-ci il tarixdə Qəbələ və Sabirabadda vebinarlar keçirilib.
Qəbələ UADM uşaqlıq dövrünə xas əlilliyin erkən aşkarlanması və profilaktikası məqsədilə ”Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan (XQEO) uşaqların nitq qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsi” adlı vebinar keçirib.
Vebinarda Qəbələ UADM-in əməkdaşları, loqoped Şəfəq Məmmədova və mərkəz xidmətlərindən bəhrələnən XQEO uşaqlar və valideynləri iştirak ediblər.Valideynlərə nitq qüsurlarının düzgün diaqnozunun qoyulması haqqında ətraflı məlumat və mövzu ilə bağlı tövsiyyələr verilib.
Sabirabad UADM “Qadınların məşğulluğunun artırılması” adlı onlayn görüş keçirib.
Görüş zamanı qadınların məşğulluğunun artırılmasına dair onlayn layihələr, ödənişsiz kurslar, əsas məğulluq sahələri üzrə məlumat verilib, görüş iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.

Regional centers of the SCFWCA continue awareness-raising activities
On August 24, 2020,Gabala and Sabirabad Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs organized webinars. Gabala Child and Family Support Center held a webinar entitled "Development of speech skills of children with special needs” .
The staff of Gabala Child and Family Support Center, therapist Shafag Mammadova, children and parents attended this webinar. Parents were given detailed information on the correct diagnosis of speech defects.
Sabirabad Child and Family Support Center held an online meeting entitled "Increasing Women's Employment".
During the meeting, the participants were informed about online projects to increase the employment of women, free courses. At the end of the meeting, the questions from participants were answered.