22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə jurnalistləri təbrik edirik
Sizi 22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə təbrik edir, şərəfli və son dərəcə məsuliyyət tələb edən işinizdə yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.
"Əkinçi” qəzeti ilə əsası qoyulan milli mətbuatımız 145 illik tarixi ərzində ağır sınaqlarla üzləşərək bu günə gəlib çatıb. İnanırıq ki, siz də milli mətbuatımızın banisi Həsən bəy Zərdabinin əsasını qoyduğu təməl ideyalara daim sadiq qalacaqsınız.
Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi səmərəli əməkdaşlığa və ölkəmizdə mətbuatın inkişafı istiqamətində fəaliyyətinizə görə sizə təşəkkürünü bildirir.
Əziz jurnalistlər, sizi bir daha bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edir, işinizdə obyektivlik, prinsipiallıq, yüksək peşəkarlıq və əsl vətəndaşlıq mövqeyi arzulayırıq.

We congratulate journalists on the National Press Day on July 22 Distinguished media representatives,
We congratulate you on the occasion of the National Press Day on July 22 and wish you new success in your honorable and extremely responsible work.
Our national press, founded by the Akinchi newspaper, has come to this day after facing hardships during its 145-years history. We believe that you will always be faithful to the basic ideas of the founder of our national press, Hasan bey Zardabi.
The State Committee for Family, Women and Children's Affairs thank you for your fruitful cooperation and your work on the media development in our country.
Dear journalists, we congratulate you once again on this significant day and wish you adherence to, principles objectivity , true civil position and high professionalism in your work.