Məişət zorakılığından zərər çəkmiş qadınların hüquqlarının müdafiəsi zamanı yaranan problemlərin həllinə dəstək məqsədilə onlayn görüş keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən 14 iyul 2020-ci il tarixində "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İctimai Birliyinin sığınacağına yerləşdirilmiş məişət zorakılığından zərər çəkmiş qadınların hüquqlarının müdafiəsi zamanı yaranan problemlərin həllinə dəstək məqsədilə onlayn görüş keçirilib.
Komitənin Hüquqi-təminat şöbəsinin müdiri Taliyə İbrahimova, Daxili İşlər Nazirliyinin Baş istintaq və təhqiqat idarəsinin rəis müavini Vüqar Tağıyev, "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İctimai Birliyinin sədri Mehriban Zeynalova və digərlərinin iştirak etdiyi görüşdə məişət zorakılığından zərərçəkən şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi sahəsində qanunvericilikdə mövcud olan təminatlar və bu təminatların təcrübədə həyata keçirilməsi vəziyyəti müzakirə edilib. Daxili İşlər Nazirliyinin məsul şəxsi sığınacağa yerləşdirilmiş qadınların problemlərini dinləyərək, səsləndirilən məsələlərin nəzərətə götürüləcəyini bildirib.
Komitə məişət zorakılığından zərər çəkmiş şəxslərin aidiyyəti dövlət orqanlarının məsul şəxsləri ilə onlayn şəkildə görüşlərinin təşkilini gələcəkdə davam etdirməyi nəzərdə tutmuşdur.

An online meeting was held to support the solution of problems arising in the protection of the rights of women victims of domestic violence
On July 14, 2020, the State Committee for Family, Women and Children's Affairs held an online meeting to support the protection of the rights of women victims of domestic violence, sheltered at the "Clean World" Aid to Women Public Union.
The meeting was attended by Taliya Ibrahimova, Head of the Legal Department of the Committee, Vugar Tagiyev, Deputy Chief of the Main Investigation and Interrogation Department of the Ministry of Internal Affairs, Mehriban Zeynalova, Chairwoman of the Clean World Aid to Women Public Union and others. The existing guarantees in the legislation in the field of protection of the rights of victims of domestic violence and the state of implementation of these guarantees in practice was discussed . The representative of the Ministry of Internal Affairs listened to the problems of women placed in the shelter and took raised issues under the control. The Committee intends to continue organization of online meetings of victims of domestic violence with the officials of relevant government agencies in the future.