“Görünməyən qəhrəmanlar” müsabiqəsinin qalibləri məlum oldu
COVID-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində ölkəmizdə tətbiq olunan xüsusi karantin rejimi nəzərə alınaraq müxtəlif istiqamətlərdə tədbirlər həyata keçirilir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi də, öz növbəsində, virusla mübarizənin ön cərgələrində dayanan məsuliyyətli və vacib peşələrin əzmkar nümayəndələrinin zəhmətini və fədakarlığını qiymətləndirmək məqsədilə 15 aprel-15 may tarixlərində “Görünməyən qəhrəmanlar” mövzusuna həsr olunmuş “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsi elan etmişdi.
Müsabiqəyə təqdim edilən yazılar münsiflər heyəti tərəfindən dəyərləndirilib, nəticələr müəyyən olunub.
Qeyd edək ki, müsabiqədə yazıçı, jurnalistlərlə bərabər bir çox məktəbli də iştirak edib. Bunu nəzərə alaraq münsiflər heyəti tərəfindən 2 nominasiya müəyyən edilib:
Yazar və jurnalistlər arasında ən yaxşı yazı;
Məktəblilər arasında ən yaxşı yazı.
Nəticələrə əsasən;
1-ci nominasiya üzrə ssenarist, kinoredaktor Rafiq Səməndər,
2-ci nominasiya üzrə isə Abşeron rayonu, Saray qəsəbəsi, Azim Müzəffərov adına 2 saylı orta məktəbin 8d sinif şagirdi Səma Quliyeva qalib seçilib.
Qaliblərə diplom və hədiyyələr Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən sərt karantin rejimi bitdikdən sonra təqdim ediləcək .

The winners of the "Invisible Heroes" contest have been announced
As part of the fight against the COVID-19 pandemic, measures are being taken in various directions due to the special quarantine regime applied in our country.
The State Committee for Family, Women and Children’s Affairs announced a competition for the "Best Writing" on "Invisible Heroes" to recognize the hard work and dedication of responsible professionals at the forefront of the fight against the virus.
It should be noted that the competition was attended by writers, journalists and many schoolchildren. Taking this into account, the jury determined 2 nominations:
• the best writing among writers and journalists
• the best writing among schoolchildren.
According to the results;
Screenwriter, film editor Rafig Samander got the 1st nomination,
Sema Guliyeva, 8th grade student of Azim Muzaffarov Secondary School No. 2 from Saray settlement of Absheron district, was selected as the winner in the second nomination.
The winners will recieve diplomas and prizes from the State Committee for Family, Women and Children’s Affairs after the end of the strict quarantine regime.