Ağdamda erkən nikahlar və onun fəsadları mövzusunda orta məktəblərdə preventiv tədbirlər keçirilir
19 aprel 2019-cu il tarixində Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi tərəfindən Ağdam Əhmədağalı kənd orta məktəbində müəllim və yuxarı sinif şagirdlərinin iştirakı ilə “Erkən nikahlar və onun fəsadları” mövzusunda 30 nəfərin iştirakı ilə preventiv yığıncaq keçirilib.
Yığıncaqda məktəblilər erkən nikahlar və onun insan sağlamlığına mənfi təsirləri haqqında mərkəz işçilərinin mühazirəsini dinləyiblər. Yığıncaq maraqlı diskussiya şəklində keçirilib və məktəblilərin sualları cavablandırılıb. Erkən nikaha məcbur edilmə zamanı nəzərdə tutulan qanunla qadağalar və cərimələr haqqında məlumat əldə edən iştirakçılara erkən nikahlar haqqında məlumatlandırma materialları təqdim edilib.

Preventive measures are being held in secondary schools on early marriages and its consequences in Aghdam.
On April 19, 2019, Aghdam Ahmedagali village secondary school hosted a preventive meeting on “Early Weddings and its Consequences” topic with the participation of teachers and senior students.
At the meeting, the students listened to the lectures of the center staff about early marriages and their negative effects on human health. The meeting was held in the form of an interesting discussion and the students' questions were answered. Participants who received information about the prohibitions and penalties provided by the law on early marriage were given early marriage information materials.