Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Dini Qurumlarla iş üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində olan Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə konfrans keçiriləcəkdir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Dini Qurumlarla iş üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində olan Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə 28 avqust 2018-ci il tarixində, saat 11:00-da “Monolit Plaza” otelinin konfrans zalında “Mənəvi dəyərlərin təbliği mərkəzi: azərbaycan ailəsi” mövzusunda konfrans keçiriləcəkdir.
Konfransda islamda ailəyə və qadına münasibət, ailənin psixoloji iqliminə təsir edən amillər, dünyada baş verən qloballaşma prosesin ailə institutuna təsiri, ailə münasibətlərin hüquqi tənzimi kimi mövzular müzakirə olunacaqdır.

“Center of propaganda of moral values: Azerbaijani family”
The State Committee for Family, Women and Children Affairs in cooperation with the Moral Values Promotion Fund under the State Committee for Work with Religious Organizations will hold the Conferene under the title “Center of propaganda of moral values: Azerbaijani family”. The conference will be held on 28 of August of 2018 at 11.00 in “Monolit Plaza” hotel Conference hall.
In the conference will be discussed such topics as attitude to family and woman in islam, factors, influencing psychological climat of the family, reflection of globalization process on the family institute, legal regulation of family relations, and etc.