Narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin istifadəsi-məişət zorakılığına səbəbdir-məktəblilərlə söhbət keçirildi
Martın 28-də Ağdam Uşaq və Ailələrə Dətək Mərkəzi Ağdam Birinci 4 Yol qəsəbəsində Ağdam 14 saylı texniki fənlər təmayüllü liseydə 52 nəfər şagirdlə “Narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin istifadəsi məişət zorakılığının səbəblərindən biridir” -adlı preventiv söhbət keçirildi.
Mərkəzin sosial iş üzrə mütəxəssisi şagirdlərə narkotik maddələrin istifadəsinin insan sağlamlığına zərərləri və narkomaniyanın ailə həyatına məhvedici təsiri barədə məlumat verdilər. Sonra mühazirəçi tərəfindən narkotiklərdən istifadənin qarşısını almaq üçün təbliğat aparmaq və gəncləri və yeniyetmələri narkotik maddələrdən istifadə etməkdən çəkindirmək üçün müzakirələr aparıldı.
Sosial işçi şagirdlərin əsas vəzifələrinin yaxşı təhsil almaq və asudə vaxtlarını səmərəli keçirmək olduğunu vurğuladı. Şagirdlər müzakirələrdə fəal iştirak etdilər və onları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.
Tədbirin sonunda uşaqlara Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi tərəfindən hazırlanmış Narkotik vasitələr və psixotrop maddələrin istifadəsinin ziyanları haqqında məlumat vərəqi paylandı.

Use of Drugs and Psychotropic Substances –Cause of Domestic Violence –Discussion with Schoolchildren
On March 28th Agdam Children and Families Support Center hold a preventive discussion on “The use of narcotic and psychotropic substances is one of the causes of domestic violence” with 52 pupils at Agdam technical school No 14. Social Work specialist of the center informed pupils about damage to human health caused by drug use and the destructive effect of drug addiction on a family life.
Later, discussions were held by lecturer to propagandize drug abuse prevention and to avoid young people and teenagers from using narcotic substances.
The Social Worker pointed that the main aim of pupils is to get good education and to spent effectively their leisure time. The students actively participated in the discussions and their questions were answered. At the end of the meeting children were distributed information leaflets about the damages of the use of drugs and psychotropic substances issued by Aghdam Children and Families Support Center.