Hacıqabul şəhər 2 saylı tam orta məktəbində “QİÇS nədir?” mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirilmişdir
Hacıqabul Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi martın 13-də Hacıqabul şəhər 2 saylı tam orta məktəbində “QİÇS nədir?" mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirmişdir. Tədbirdə Hacıqabul şəhər 2 saylı tam orta məktəbinin direktoru, Rayon Polis şöbəsinin rəis müavini, Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının həkim-narkoloqu, Rayon İcra Hakimiyyətinin Yetkinlik yaşına catmayanlarla iş üzrə Komissiyanın məsul katibi, Rayon Polis şöbəsində azyaşlılar üzrə komissiyanın sədri, Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi və məktəbin otuz nəfər şagird və müəllim heyyəti iştirak edirdi. Tədbirdə çıxış edənlər “QİÇS nədir?" mövzusunda şagirdlərə ətraflı məlumat verdilər və uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinin vacibliyini vurğuladılar.
Tədbirin sonunda şagirdləri maraqlandıran suallar cavablandırıldı və onlara QİÇS mövzusunda broşuralar təqdim edildi.

Awareness-raising event dedicated to the topic on "What is AIDS?" had been organized in secondary school # 2 in Hajigabul city.
To continue building awareness aboutAIDS on March 13, 2018 Hajigabul Children and Families Support Center conducted an awareness-raising meeting on the topic "What is AIDS?" at Hajigabul city secondary school # 2. The event was dedicated to educating people around the world about the truth of this disease.
The director of secondary school #2 of Hajigabul city, deputy chief of the police department, Drug-narcologist of the Central District Hospital, responsible secretary of Commission on juvenile affairs of the Executive Power, head of Commission on juvenile affairs in the police department, head of Youth and Sport Department and thirty students and teachers of the school took part at this event. The speakers informed the participants that there are a variety of treatments available that can help a person with the diagnosis to stave off the virus