Regionlarda növbəti dəfə “açıq qapı” günü keçirildi
28 fevral 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə “açıq qapı” günü keçirilib.
Psixoloji konsultasiya, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaq hüquqlarının müdafiəsi, aliment, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq kimi məsələlər daxil olmaqla, ümumilikdə, 101 müraciət dinlənilib, problemlərin həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.
Eyni zamanda uşaqların inkişaf ləngiməsinin erkən aşkar edilməsi və profilaktikası məqsədilə mərkəzlərin əməkdaşları tərəfindən Denver II qiymətləndirmə testi keçirilib.
Qeyd edək ki, “açıq qapı” Ağdam rayonunun Təzəkənd qəsəbəsi, Goranboy rayonunun Qaramusalı, İsmayıllı rayonunun Sumağallı, Saatlı rayonunun Azadkənd, Zaqatala rayonunun Qazangül, Zərdab rayonunun Körpükənd kəndlərində səyyar şəkildə təşkil olunub.

On February 28, 2024, an "open door" day was held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs in Aghdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismayilli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers (CFSC) with the participation of psychologists, social workers and lawyers.
In total, 101 appeals were heard, including issues such as psychological counseling, regulation of family relations, protection of children's rights, alimony, treatment, legal aid, social benefits, and employment, and appropriate support was provided to citizens in the direction of solving problems.
At the same time, the Denver II evaluation test was conducted by the staff of the centers for the purpose of early detection and prevention of developmental delay in children.
It should be noted that "open door" was organized on a mobile basis in Tazakend settlement of Agdam district, Garamusali of Goranboy district, Sumagalli of Ismayilli district, Azadkend of Saatli district, Gazangul of Zagatala district, Korpukend of Zardab district.