Regionlarda ailə dəyərlərinin və ənənələrinin təbliği məqsədilə tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində olan Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Zərdab, Zaqatala, Goranboy, Göygöl Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən 7-11 aprel 2025-ci il tarixlərində mərkəzlərin, rayon icra hakimiyyətləri, idarə və müəssisələrin əməkdaşları, gənclər, gənc ailələr və icma sakinlərinin iştirakı ilə əhali, xüsusilə gənclər arasında ailə dəyərlərinin və ənənələrinin təbliği məqsədilə maarifləndirici görüşlər keçirilib.
Tədbirlərdə çıxış edənlər ailə dəyərləri, ailə institutunun formalaşması və qorunub saxlanılmasının əhəmiyyətindən, bu istiqamətdə ölkəmizdə görülən işlərdən danışıblar. Qeyd edilib ki, ailənin möhkəm və sağlam olması üçün ailədə açıq və dürüst ünsiyyət qurmaq, birlikdə faydalı vaxt keçirmək, ailə üzvləri arasında anlayışlı olmaq, hörmət etmək, bir-birini dəstəkləmək, rolları və məsuliyyətləri bölüşdürmək vacibdir.
Tədbirlərdə mövzu ilə əlaqəli təqdimat, sosial çarxlar nümayiş etdirilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Events Held in Regions to Promote Family Values and Traditions
From April 7 to 11, 2025, awareness-raising meetings were held by the Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs in Aghdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajiqabul, Qabala, Ismayilli, Zardab, Zaqatala, Goranboy, and Goygol. These meetings were organized with the participation of center staff, representatives from district executive authorities, institutions and organizations, youth, young families, and community members, with the aim of promoting family values and traditions among the population, especially the youth.
Speakers at the events highlighted the importance of family values, the formation and preservation of the family institution, and the efforts being made in this direction across the country. It was noted that for a family to be strong and healthy, it is essential to establish open and honest communication within the family, spend quality time together, be understanding and respectful toward one another, offer mutual support, and share roles and responsibilities.
Presentations and social videos related to the topic were shown during the events, and participants’ questions were answered.