Regionlarda “açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq və sosial işçilərin iştirakı ilə 31 yanvar 2025-ci il tarixində növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
Bakı şəhəri Xəzər rayonunun Türkan, Ağdam rayonunun Qasımbəyli, Goranboy rayonunun Tapqaraqoyunlu, Hacıqabul rayonunun Navahı, Göygöl rayonunun Quşqara, Qəbələ rayonunun Böyük Pirəlli, İsmayıllı rayonunun Günəşli, Saatlı rayonunun Mircəlalkənd, Sabirabad rayonunun Qaralar, Zaqatala rayonunun Lahıc, Zərdab rayonunun Əlvənd kənd və qəsəbələrində səyyar şəkildə keçirilən “açıq qapı” günündə mərkəzlərin xidmətlərindən istifadə, psixoloji konsultasiya, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, aliment, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, işlə təmin olunma, məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı müraciətlər yer alıb.
Həmçinin, uşaqların inkişaf ləngiməsinin erkən aşkar edilməsi və profilaktikası məqsədilə mərkəzlərin əməkdaşları tərəfindən Denver II qiymətləndirmə testi keçirilib.
“Açıq qapı” günündə vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, onların həlli istiqamətində müvafiq dəstək göstərilib.

An "Open Door" day has been held in the regions
“Open Door” was organized day by Agdam, Shuvaylan, Saatly, Sabirabad, Hacıqabul, Gabala, Ismayilli, Goranboy, Goygol, Zagatala, and Zardab, Child and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women, and Children Affairs with the participation of psychologists and social workers on January 31, 2025
The “Open Door” day was held on a mobile basis in the villages and towns of Turkan (Khazar district of Baku), Qasimbayli (Agdam district), Tapgaragoyunlu (Goranboy district), Navahi (Hacıqabul district), Gushgara (Goygol district), Boyuk Piralli (Gabala district), Gunashli (Ismayilli district), MircAlalkənd (Saatly district), Garalar (Sabirabad district), Lahıc (Zagatala district), and Alvand (Zardab district). During this event, people were able to access services from the centers, including psychological consultations, family relationship management, alimony issues, medical treatment, legal aid, social benefits, employment assistance, and improving living conditions.
Additionally, to detect and prevent early developmental delays in children, the staff of the centers conducted the Denver II developmental screening test.
During the “Open Door” day, citizens’ requests were listened to, and relevant support was provided to address their concerns.