Məhkum qadınlarla görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidməti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində qadın məhkumların problemlərinin öyrənilməsi, hüquqi maarifləndirilməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Bu məqsədlə 7 may 2024-cü il tarixində Komitə əməkdaşlarının 4 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində cəza çəkən məhkumlarla görüşü keçirilib. Görüş zamanı 18 məhkum qadının müraciətləri dinlənilib.
Müraciətlər arasında məhkumların internat və uşaq evlərində təhsil alan uşaqlarının problemləri, özlərinin və ailələrinin sosial vəziyyəti, ailələri ilə əlaqələri kəsilmiş qadınların doğmaları ilə ünsiyyət saxlamaları, vəkil ilə təmin olunma və digər məsələlər yer alıb.
Müraciət edən məhkum qadınların problemləri araşdırılaraq Dövlət Komitəsinin səlahiyyətləri çərçivəsində zəruri tədbirlər görüləcəkdir.

A meeting was held with the convicted women
Within the framework of cooperation between the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice, measures are being continued to study the problems of female convicts and provide legal education.
For this purpose, on May 7, 2024, a meeting of the Committee's representtaives with the prisoners serving their sentence in the penal institution No. 4 was held. During the meeting, appeals of 18 convicted women were heard.
Among the appeals are the problems of the convicts' children studying in boarding schools and orphanages, the social situation of themselves and their families, communication with their relatives of women who have been cut off from their families, provision of a lawyer and other issues.
The problems of the convicted women who applied will be investigated and necessary measures will be taken within the powers of the State Committee.