Komitənin maarifləndirici materialları Azərbaycan Dəmir Yollarına və “Bakı Metropoliteni” QSC-yə məxsus monitorlarda nümayiş etdirilir
Milli-mənəvi və ailə dəyərlərinin təbliği, əhalinin, xüsusilə yeniyetmə və gənclərin məlumatlılıq səviyyəsinin artırılması məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən bir sıra maarifləndirici posterlər hazırlanıb. Posterlərdə ailə dəyərlərinin qorunması, gender bərabərliyinin təşviqi, məişət zorakılığı və insan alveri ilə mübarizə, uşaq hüquqlarının müdafiəsi, erkən evliliyin, narkomaniyanın və kiber zorakılığın qarşısının alınması mövzuları əhatə olunub.
Ümumilikdə 18 maarifləndirici material “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə və “Bakı Metropoliteni” QSC-yə məxsus reklam lövhələri və monitorlarda mütəmadi olaraq nümayiş etdirilir.

The State Committee’s awareness-raising materials are being displayed on monitors belonging to Azerbaijan Railways and “Baku Metro” CJSC
The State Committee for Family, Women and Children Affairs has prepared a series of awareness-raising posters to promote national, moral, and family values and to increase public awareness, especially among adolescents and young people. The posters cover topics such as the protection of family values, promotion of gender equality, combating domestic violence and human trafficking, protection of children’s rights, and the prevention of early marriage, drug abuse, and cyber violence.
In total, 18 awareness-raising materials are regularly displayed on advertising boards and monitors owned by “Azerbaijan Railways” Closed Joint-Stock Company and “Baku Metro” Closed Joint-Stock Company.