“Həyatdan şəkilə” adlı fotomüsabiqəyə start verilir
“Ailəm” layihəsi çərçivəsində keçiriləcək fotomüsabiqənin əsas məqsədi ailə institutunun möhkəmləndirilməsi, müsbət ailə dəyərlərinin təbliği istiqamətində fotoşəkillərdən ibarət arxivin yaradılması və cəmiyyət üzvlərinə təqdim edilməsidir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən hər bir şəxs “Milli-mənəvi dəyərlər, ailə dəyərləri, adət-ənənələr, vətənpərvərlik, sağlam ailə münasibətləri, ailə mədəniyyəti, ailə üzvləri arasında ünsiyyət, ailələrin asudə vaxtının birgə və səmərəli keçirilməsi” mövzularında fotoşəkilləri və iştirakçı anketini (link vasitəsi ilə əldə etmək mümkündür) 27 fevral 2024-cü il tarixdən 1 aprel 2024-cü il tarixədək heyatdan.shekile@gmail.com elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər.
Fotoşəkillərin qəbulu bitdikdən sonra Dövlət Komitəsinin “Facebook” səhifəsində yerəşdiriləcək və izləyicilər tərəfindən ən çox bəyənmə alan ilk 3 fotoşəkil qalib seçiləcək.
Qaliblərin elan edilməsi 2024-cü ilin 15 may tarixinə qədər Komitənin sosial media səhifələri vasitəsi ilə həyata keçiriləcək.

The photo competition "From life to picture" is launched
The main goal of the photo contest, which will be held within the "My family" project, is to strengthen the family institution, create an archive of photos and present them to society members in the direction of promoting positive family values.
Each person who wants to participate in the competition must submit their photos and a participant questionnaire (can be obtained via link tool) on the topics of "National-moral values, family values, traditions, patriotism, healthy family relations, family culture, communication between family members, joint and effective family leisure time".
From February 27, 2024 to April 1, 2024, they can send them to the e-mail address heyatdan.shekile@gmail.com.
After the reception of photos, they will be posted on the "Facebook" page of the State Committee, and the first 3 photos that get the most likes from viewers will be chosen as winners.
The announcement of the winners will be made through the Committee's social media pages by May 15, 2024.