Dövlət Komitəsinin Həmkarlar ittifaqı Təşkilatının Hesabat-seçki yığıncağı keçirilib
3 may 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Həmkarlar ittifaqı Təşkilatının Hesabat-seçki yığıncağı keçirilib.
İclasdan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin və Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi yad edilib.
Yığıncaqda Dövlət İdarələri və İctimai Xidmət İşçilərinin Respublika Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin Təşkilat işi və hüquq şöbəsinin baş məsləhətçisi Rəhilə Babayeva da iştirak edib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin 01.01.2020-ci ildən 01.01.2024-cü ilədək görülmüş işləri barədə komitənin sədri Elmira Qurbanlının və hesabat dövrün maliyyə fəaliyyətinin yoxlanılmasına dair Təftiş komissiyasının sədri Elşad Kərimovun məruzələri dinlənilib.
Təqdim olunmuş hesabatların ətrafında keçirilmiş müzakirələrin nəticəsi olaraq Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Həmkarlar ittifaqı komitəsinin 01.01.2020-ci ildən 01.01.2024-cü ilədək dövr üçün fəaliyyəti qənaətbəxş hesab edilib və bununla bağlı Qərar qəbul edilib.
Yığıncaqda həmçinin təşkilati məsələlərə də baxılıb.
Həmkarlar ittifaqı təşkilatının komitəsinə 7 nəfər və Təftiş komissiyasına 3 nəfər üzv seçilib.
Elmira Qurbanlı Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Həmkarlar İttifaqı Təşkilatının ictimai əsaslarla sədri vəzifəsinə yekdiliklə seçilib.

The report-election meeting of the Trade Union Organization of the State Committee was held on May 3, 2024
On May 3, 2024, the report-election meeting of the Trade Union Organization of the State Committee for Family, Women and Children Affairs was held.
Before the meeting, the dear memory of National leader Heydar Aliyev and the martyrs of the Patriotic War was commemorated.
Rahila Babayeva, chief adviser of the Organizational Affairs and Legal Department of the Republican Trade Union Committee of State Departments and Public Service Employees also participated in the meeting.
The reports of Elmira Gurbanli, Chair of the Trade Union Committee, and Elshad Karimov, Chairman of the Inspection Commission on the financial activity of the reporting period, were heard on the work of the Trade Union Committee of the State Committee for Family, Women and Children Affairs from 01.01.2020 to 01.01.2024.
As a result of the discussions held around the submitted reports, the activity of the trade union committee of the State Committee for Family, Women and Children Affairs for the period from 01.01.2020 to 01.01.2024 was considered satisfactory and a decision was made in this regard.
Organizational issues were also discussed at the meeting.
7 members were elected to the Committee of the Trade Union Organization and 3 members to the Inspection Commission.
Elmira Gurbanlı was unanimously elected to the position of Chairperson of the Trade Union Organization of the State Committee for Family, Women and Children Affairs on the basis of public grounds.