“Çətin həyat şəraitində, eyni zamanda məişət zorakılığı baş vermiş ailələrdə olan uşaqların hüquqlarının müdafiəsi” mövzusunda onlayn formada görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Daxili İşlər Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutmuş görüşün məqsədi çətin həyat şəraitində olan, eyni zamanda məişət zorakılığı baş vermiş ailələrdə olan uşaqların hüquqlarının müdafiəsi, valideynləri barəsində hüquqi qiymətin verilməsi, uşaqların müəssisələrə yerləşdirilməsi, onların qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş yardım və xidmətlərlə təmin edilməsi, həmçinin valideyn himayəsindən məhrum olmuş və dilənçilikdə məşğul olan, uşaq əməyinə məruz qalan uşaqların ailəyə qaytarılması və ailə ilə iş aparılmasıyla bağlı bu sahədə qurumlararası işin icra mexanizminin təkmilləşdirilməsidir.
Görüşdə Səhiyyə Nazirliyininin, Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşları və Şəhər/Rayon İcra Hakimiyyəti yanında Yetkinlik yaşına çatmayanların işləri və hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyalarının sədrləri iştirak edib.

The online meeting was held on the topic "Protecting the rights of children in difficult living conditions and in families where domestic violence has occurred at the same time"
The purpose of the meeting, which was jointly organized by the State Committee on Family, Women and Children Affairs and the Ministry of Internal Affairs was to improving the implementation mechanism of inter-agency work in the area of protecting the rights of children living in difficult living conditions and in families where domestic violence has occurred, providing a legal assessment of their parents, placing children in institutions, and providing them with legal assistance, providing assistance and services.
The meeting was attended by the employees of the Ministry of Health, Social Services Agency and the chairmen of the commissions for the protection of the rights of minors under the City/District Executive Power.