Bahar Muradova “İctimai proseslər media müstəvisində” mövzusunda forumda iştirak edib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova “İctimai proseslər media müstəvisində” mövzusunda forumda iştirak edib.
Medianın İnkişafı Agentliyi-nin təşkilatçılığı ilə keçirilən forum çərçivəsində “Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə”, “Sosial məsələlərin, həmçinin məişət zorakılığı və erkən nikah kimi həssas mövzuların mediada düzgün işıqlandırılması”, “Mediada kiberbullinqə qarşı effektiv mübarizə və kiber maarifləndirmə” və “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”ndə media gündəmi” mövzularında panel sessiyalar təşkil olunub.
Dövlət Komitəsinin Hüquqi təminat şöbəsinin müdiri Taliyə İbrahimova “Sosial məsələlərin, həmçinin məişət zorakılığı və erkən nikah kimi həssas mövzuların mediada düzgün işıqlandırılması” mövzusunda paneldə məruzə ilə çıxış edib.

Mrs. Bahar Muradova participated in the "Public Processes at the Media Level" forum
Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, participated in the "Public processes at the media level" forum.
Within the framework of the forum organized by the Media Development Agency, Panel sessions were organized on the media agenda topics such as"Proper use of media in the fight against drug addiction", "Proper media coverage of social issues", as well as "Domestic violence and early marriage", "Effective fight against cyberbullying in the media and cyber awareness" and "Green year of solidarity for the sake of the world".
Mrs.Taliya Ibrahimova, head of the Legal Protection Department of the State Committee, delivered a report on the panel entitled "Correct coverage of social issues, as well as sensitive topics such as domestic violence and early marriage in the media."