Bahar Muradova Ağsuda vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər.
Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq, 20 sentyabr 2024-cü il tarixində keçirilən qəbul zamanı Ağsu və İsmayıllı rayon sakinlərinin müraciətləri dinlənilib.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət olunaraq önünə gül dəstələri qoyulub, əziz xatirəsinə dərin ehtiram bildirilib.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərinin də iştirakı ilə keçirilən görüşdə vətəndaş müraciətləri sırasında işlə təmin olunma, ünvanlı dövlət sosial yardım, uşaqların müalicəsi, onların müvafiq sənədlərlə təmin olunmasında köməklik göstərilməsi və digər məsələlər yer alıb.
Qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Həlli araşdırma tələb edən müraciətlər qeydə alınaraq, icraata götürülüb.

According to the instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, the heads of the central executive authorities receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, applications and complaints related to various issues.
In accordance with the prepared reception schedule, during the reception held on September 20, 2024, the appeals of residents of Agsu and Ismayilli districts were heard.
Before the reception, the monument of National leader Heydar Aliyev was visited, flowers were placed in front of it, and deep respect was expressed to his dear memory.
In the meeting held with the participation of the head of the relevant structural division of the State Committee, among the citizens' appeals were employment, targeted state social assistance, treatment of children, assistance in providing them with relevant documents and other issues.
Appropriate assignments were given for the study of the raised issues and their short-term solution. Appeals requiring investigation were registered and processed.