Astarada vətəndaşlar qəbul edilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 11 aprel 2025-ci il tarixində Astara rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qəbul zamanı Lənkəran şəhəri, Lerik və Astara rayon sakinlərinin müraciətləri dinlənilib. Müraciətlər arasında alimentin ödənilməsi, hüquqi yardım, işlə təminolunma, müalicə, əmlak bölgüsü və digər məsələlər yer alıb.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərinin də iştirak etdiyi qəbul zamanı qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qısa müddətdə həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Araşdırma tələb edən müraciətlər qeydə alınaraq, icraata götürülüb.
Qeyd edək ki, görüş mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən keçirilib.

Chairperson of the State Committee meets with citizens in Astara
On April 11, 2025, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Bahar Muradova, held a meeting with citizens in Astara district.
The event began with a respectful tribute to the memory of National Leader Heydar Aliyev.
During the meeting, residents of Lankaran city, Lerik, and Astara districts presented their appeals. The issues raised included alimony payments, legal assistance, employment, medical treatment, property division, and other concerns.
The meeting was also attended by the head of a relevant structural department of the State Committee. Instructions were given to thoroughly examine and promptly resolve the issues raised. Appeals requiring further investigation were registered and taken under review.
It should be noted that the meeting was held in accordance with the schedule for citizen receptions by heads of central executive authorities and other management bodies in cities and districts.