Sədaqət Məmmədyar qızı Qəhrəmanova - Sədr müavini
1949-cu il martın 1-də Şəmkir rayonunda anadan olub. 1968-1971-ci illərdə Bakı Axşam Neft Texnikumunda iqtisadiyyat, 1973-1977-ci illərdə Bakı Ali Partiya Məktəbində politologiya ixtisasları üzrə ali təhsil alıb.
Əmək fəaliyyətinə 1966-cı ildə Əli-Bayramlı şəhər 1 saylı məktəbdə başlayıb, 1967-1970-ci illərdə Əli-Bayramlı şəhər Partiya Komitəsində texniki katibə vəzifəsində çalışıb. 1970-1973-cü illərdə Əli-Bayramlı şəhər XDS İcraiyyə Komitəsində Ümumi şöbənin müdiri, 1973-cü ildən Əli-Bayramlı şəhər Partiya Komitəsinin Sənaye və Təşkilat işləri şöbəsində təlimatçı vəzifəsində çalışıb. 1978-ci ildən Şəhər Qarışıq Mallar Ticarət İdarəsində rəis vəzifəsinə təyin edilib, həmin ildən də Əli-Bayramlı Partiya Komitəsinin İdeoloji məsələlər üzrə katibi seçilib. 1983-cü ildə Əli-Bayramlı şəhər Xalq Nəzarəti Komitəsinin sədri vəzifəsinə, 1991-ci ildə isə Əli-Bayramlı şəhər Statistika İdarəsinin rəisi vəzifəsinə təyin edilib, altı ay bu vəzifədə çalışdıqdan sonra həmin ilin sonundan 1995-ci ilədək Əli-Bayramlı şəhər Xalq Deputatları Sovetinin sədri olub. Şəhər üzrə "Qarabağa yardım" Təşkilatının sədri olub. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı ilə 1995-ci ildə Əli-Bayramlı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib və 2005-ci ilədək bu vəzifədə çalışıb. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə 2005-ci ildə Qadın Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini təyin edilib. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə 2006-cı ildə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini təyin edilib. 2007-ci ildən “Əsir və itkin düşmüş, girov götürülmüş vətəndaşlarla əlaqədar Dövlət Komissiyasının üzvüdür. 2009-cu ildən “Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının üzvüdür. “İşıq-qadın” jurnalının 2011-ci ildən baş redaktorudur.
1993-cü ildən Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür. Həmin ildən Yeni Azərbaycan Partiyasının Əli-Bayramlı şəhər Təşkilatının sədri olub. Partiyanın VII qurultayında (5 mart 2021-ci il) YAP Veteranlar Şurasının sədr müavini seçilib. Ailəlidir, dörd övladı var.
2008-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib.
2017-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə “Əməkdar dövlət qulluqçusu” fəxri adı alıb.
2019-cu ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə 2-ci dərəcəli “Əmək” ordeni ilə təltif edilib.

Sadagat Gahramanova - Deputy Chairman
She was born on March 1, 1949 in Shamkir district. She studied economics at the Baku Evening Oil Technical University in 1968-1971, and she studied political science at the Baku Higher Party School in 1973-1977.
She started working in Ali-Bayramli city school No. 1 in 1966, and worked as a technical secretary in Ali-Bayramli city Party Committee in 1967-1970. She worked as the head of the general department in the Executive Committee of the Ali-Bayramli City Party Committee in 1970-1973, and she worked as an instructor in the Industrial Department of the Ali-Bayramli City Party Committee from 1973. She was appointed as the head of the City Mixed Goods Trade Department in 1978 and in the same year, was elected as the secretary for ideological issues of Ali-Bayramli Party Committee. She was appointed as the chairperson of the People's Control Committee of Ali-Bayramli city in 1983, and, she was appointed as the head of the Statistical Department of Ali-Bayramli city in 1991. After working in this position for six months, from the end of that year until 1995, she was the chairperson of the Council of People's Deputies of Ali-Bayramli city. By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan in 1995, she was appointed the head of Ali-Bayramli City Executive Authority and worked in this position until 2005.
In 2005, she was appointed deputy chairperson of the State Committee on Women Affairs by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan. In 2006, by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, she was appointed the deputy chairperson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs. Since 2007, she has been a member of the State Commission on Captive and Missing Citizens. She has been a member of the State Commission for Combating Drug Addiction and Illegal Trafficking of Narcotics since 2009.
She has been a member of the New Azerbaijan Party since 1993. At the 7th congress of the party (March 5, 2021), she was elected the deputy chairperson of the YAP Veterans' Council. She is married and has four children.
In 2008, she was awarded with the Order of Glory by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan.
In 2017, she received the honorary title of "Honored civil servant" by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
In 2019, she was awarded with the 2nd class "Labor" order by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
In 2024, she was awarded with the jubilee medal of the Republic of “Azerbaijan 100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-2023)".