Zaqatala Qadın Resurs Mərkəzinin benefisiarları ilə görüş baş tutub
23 noyabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və BMT-nin İnkişaf Proqramının nümayəndələrinin iştirakı ilə Zaqatala rayonunda məşğulluğuna dəstək göstərilmiş qadınlarla görüş keçirilib.
Belə ki, Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və xarici qonaqlar BMT-nin İnkişaf Proqramının birgə təşkilatçılığı ABŞ-ın Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən "Sahibkarlığa və Məşğulluğa iqtisadi Dəstək" layihəsi çərçivəsində yaradılan Zaqatala Qadın Resurs Mərkəzinin benefisiarları olan Şura Osmanova və Hicran Bayramovanın kiçik sahibkarlıq obyektlərinə səfər edərək onların istehsal etdikləri məhsullarla tanış olublar. Özləri haqqında məlumat verən benefisiarlar layihə çərçivəsində müasir avadanlıqlarla təmin olunduqlarını qeyd edərək gələcəkdə öz sahibkarlıq imkanlarının genişləndirilməsi ilə bağlı fikirlərini də müzakirə ediblər. Eyni zamanda onlar istehsal etdikləri məhsulların xüsusi metodlarla hazırladıqları barədə qonaqlara məlumat veriblər.
Görüşdə Azərbaycanda qadınların iqtisadi təşəbbüskarlığının artırılmasının, onların sahibkarlıq fəaliyyətində daha geniş təmsil olunmalarının və məşğulluqlarının təmin edilməsi istiqamətində atılan addımların verdiyi mühüm nəticələrdən danışılıb.
Daha sonra Azərbaycanda qadın sahibkarlığının inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb, qadın sahibkarların təklifləri dinlənilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

A meeting was held with the beneficiaries of the Zagatala Women's Resource Center
On November 23, 2021, a meeting was held with women supported in employment in Zagatala region with the participation of representatives of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the United Nations Development Program.
The Chairperson of the State Committee Bahar Muradova and foreign guests met with Shura Osmanova and Hijran Bayramova, beneficiaries of the Zagatala Women's Resource Center, established under the "Economic Support to Entrepreneurship and Employment" project jointly organized by the UN Development Program with the financial support of the United States Agency for International Development. They visited small businesses and got acquainted with their products. The beneficiaries, who provided information about themselves, noted that they were provided with modern equipment within the project and discussed their views on expanding their business opportunities in the future. At the same time, they informed the guests that their products are made by special methods.
The meeting discussed the important results of the steps taken to increase the economic initiative of women in Azerbaijan, to ensure their wider representation and employment in entrepreneurship.
Afterwards, they exchanged views on the development of women's entrepreneurship in Azerbaijan, listened to the proposals of women entrepreneurs and answered their questions.