Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və BMT-nin Əhali Fondunun birgə yaratdığı 860 Dəstək Xətti gender-əsaslı zorakılıq və məişət zorakılığı ilə üzləşmiş şəxslərə məlumat və məsləhət xidmətləri göstərir.
Dəstək xəttinə müraciət etmiş şəxslər gender-əsaslı zorakılıq və məişət zorakılığı, eləcə də müvafiq dəstək xidmətləri ilə bağlı məlumatlar ala, zəruri hallarda təmənnasız psixoloji konsultasiya ilə təmin oluna bilərlər.
Şəhər telefonlarından birbaşa 8️⃣6️⃣0️⃣, mobil nömrələrdən və ölkənin regionlarından isə 0️⃣1️⃣2️⃣ 8️⃣6️⃣0️⃣ yığmaqla dəstək xətti ilə əlaqə saxlamaq mümkündür.

Established jointly by the State Committee on Family, Women, and Children and the United Nations Population Fund, the "860" Helpline provides information and consulting services to people who have experienced gender-based violence and domestic violence.
Persons who have contacted the helpline can receive information about gender-based violence and domestic violence, relevant support services, and, if necessary, can receive contactless psychological counseling.
You can contact the Helpline service by calling from landlines directly to the number 860, and from mobile numbers and regions of the country by calling 012-860.