Regionlarda sağlam həyat tərzinin təbliği istiqamətində maarifləndirici görüşlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Goranboy, Göygöl, Hacıqabul, İsmayıllı, Sabirabad, Şüvəlan, Zaqatala və Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən aidiyyəti qurumların dəstəyi ilə təhsil müəssisələrində yeniyetmə və gənclər arasında reproduktiv sağlamlıq davranışlarının və sağlam həyat tərzinin formalaşdırılması istiqamətində maarifləndirici görüşlər keçirilib.
Tədbirlərdə tərəfdaş qurumların əməkdaşları, mərkəzlərin ekspert qruplarının üzvləri, həkimlər, Uşaq Səfirlər Məclisinin rayon üzrə nümayəndələri, müəllimlər, şagirdlər, tələbələr və valideynlər iştirak ediblər.
Ekspertlər tərəfindən iştirakçılara sağlam həyat tərzi, sanitariya-gigiyena qaydaları, zərərli vərdişlərin fəsadları barədə ətraflı məlumat verilib, reproduktiv sağlamlığın qorunması və ailə planlaşdırılması, erkən nikahların fəsadları, nikahdan əvvəl tibbi müayinə, qeyri-infeksion xəstəliklərin profilaktikası barədə danışılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, mövzu ilə bağlı müxtəlif marifləndirmə materialları paylanılıb.

In the regions, educational meetings were held in order to promote a healthy lifestyle
Educational meetings were held on formation of reproductive health behaviors and healthy lifestyle among teenagers and young people in educational institutions with the support of relevant institutions by the Agdam, Goranboy, Goygol, Hajigabul, Ismayilli, Sabirabad, Shuvelan, Zagatala and Zardab Child and Family Support Centers of the State Committee on Family, Women and Children Affairs.
Employees of partner institutions, members of expert groups of centers, doctors, regional representatives of the Assembly of Children's Ambassadors, teachers, pupils, students and parents took part in the events.
The experts provided the participants with detailed information about a healthy lifestyle, sanitary-hygiene rules, the consequences of harmful habits, the protection of reproductive health and family planning, the consequences of early marriages, medical examination before marriage, prevention of non-infectious diseases, the questions of the participants were answered, various educational materials on the topic have been distributed.