“Postmüharibə dövründə uşaqlar və şəhid ailələrinə psixososial dəstək” layihəsi davam edir
Ermənistanın təcavüzü nəticəsində əziyyət çəkən ailələrin uşaqlarına sosial və psixoloji dəstək göstərilməsi istiqamətində tədbirlərin gücləndirilməsi məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən həyata keçirilən “Postmüharibə dövründə uşaqlar və şəhid ailələrinə psixososial dəstək” layihəsi davam edir.
Layihədə Ağdam rayonunun Xındırıstan kəndi və Goranboy rayonunun Qızılhacılı qəsəbəsindən olan 6-16 yaşlı 48 oğlan və 52 qız iştirak edir. Keçirilən məşğələlər uşaqlarda emosional intellektin inkişaf etdirilməsinə, zorakılıq hallarından özünüqoruma yollarının öyrənilməsinə kömək etməklə yanaşı, onların yay aylarında asudə vaxtlarının səmərəli keçməsinə də şərait yaradır.

The project "Psychosocial support to children and families of martyrs in the post-war period" is ongoing
The project "Psychosocial support for children and families of martyrs in the post-war period" carried out by the State Committee for Family, Women and Children Affairs is ongoing in order to strengthen measures to provide social and psychological support to the children of families suffering as a result of the aggression of Armenia.
48 boys and 52 girls aged 6-16 years from Khindiristan village of Aghdam district and Kizilhajili settlement of Goranboy district participate in the project. Besides helping children develop their emotional intelligence, and learn ways to protect themselves from violence, the exercises also help them spend their leisure time effectively in the summer months